AIEC Australian International Education Centre Budapest Europe
AIEC Budapest news about international education, study, student, travel and SEO marketing news for Australia, Europe and Turkey.

Anzaklar Gelibolu Çanakkale Avustralya Vakıf Üniversite

Anzak Koyu’nda ‘Şafak Ayini’. Gelibolu’daki Anzak Koyu’nda “şafak ayini” düzenlendi. Çanakkale Kara Savaşlarının 96. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen anma törenleri kapsamında Gelibolu’daki Anzak Koyu’nda “şafak ayini” düzenlendi.

Binlerce Avustralyalı ve Yeni Zelandalı, gece Çanakkale’den Gelibolu’ya giderek, törenin başlamasını uyku tulumlarında bekledi. Soğuk havadaki bu bekleyiş sırasında dev ekranlarda Çanakkale Savaşı’na ilişkin belgesel ve röportajlar gösterildi.

Anzaklar’dan, Çanakkale’ye 2 Milyar Dolarlık ‘Yaşam Köyü’. Çanakkale Savaşları’nda kaybettikleri askerleri anmak için Anzak Koyu’nda şafak ayinine gelen Anzak torunları, şimdi yatırım çıkarması yapıyor. Tuya Holding’in 3.5 milyon metrekarelik arazisinde, marina ve kruvaziyer limanının yanında dev bir kompleks yapılacak…..

Üniversite için anlaşma bekleniyor. Avustralya ve Yeni Zelanda Devletleri ile bir kültür anlaşması imzalanırsa, projede ortak kurulacak bir vakıf üniversitesinin de bulunacağını ifade eden Sedat Altunay, “Bu üniversitenin de 2015 yılına kadar yetiştirilmesi bekleniyor. Tuya Holding bu üniversite için ülkelerin başkosoloslukları ile Ankara Büyükelçileri ile bilgilendirme görüşmelerine de başladı” diye konuştu. Projede ayrıca, Gelibolu ve şehitlikleri gezmeye gelen yabancı öğrenciler için 500 kapasiteli günübirlik konaklama tesisleri de olacak.

AİEC QUEST Avustralya Eğitim Merkezi.

Labels:

No Responses to “Anzaklar Gelibolu Çanakkale Avustralya Vakıf Üniversite”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: