AIEC Australian International Education Centre Budapest Europe
AIEC Budapest news about international education, study, student, travel and SEO marketing news for Australia, Europe and Turkey.

Avustralya’da Eğitim Vize

Avustralya’da eğitim sistemi beş bölümden oluşur:

İlk ve orta dereceli okullar

  • Yüksek eğitime hazırlık
  • ELICOS kurumları: Yabancı öğrenciler için İngilizce dil öğrenimi verir.
  • Ayrıca özel İngilizce dil okulları ve birçok üniversitenin kendi İngilizce dil kurumları vardır.
  • Mesleki ve Teknik Eğitim: Özel eğitim kurumları ve devletin Teknik ve Yüksek Öğrenim kurumları (TAFE) olmak üzere ikiye ayrılmaktadır, ve özel sektörün işbirliği ile staj sistemli mesleki eğitimi sağlar.
  • Üniversiteler

Avustralya’da Eğitim Yılı

Avustralya’da eğitim yılı Kuzey yarımküreden farklı olarak Şubatta başlar. Haziran ayinda Türkiye’de eğitim yılını tamamlamış öğrencilere bu 6-7 aylık ara İngilizce bilgilerini tazelemeye iyi bir fırsat yaratmaktadır.Şubat ayından Aralık ayına süren eğitim yılında bazı kurslar için başvuru tarihleri kursa yakın tarihlere kadar devam etmektedir.

Bazı üniversite ve meslek okulları ayrıca sömestir arasında da öğrenci alır. İngilizce dil kurslarının tarihleri esnektir, bazen aylık bile olmak üzere sık sık yeni kurs dönemleri başlar.

Avantajlar

Neden Avustralya’da eğitim?

Avustralyanın okulları, yüksekokulları ve üniversiteleri her yıl artan sayıda yabancı öğrenci kabul ediyor. Geçen yıl Avustralya’da okuyan yabancı öğrenci sayısı 550,000 ‘ı aşıyordu.

Avustralya eğitiminin sağladıkları:

Yüksek standartta, uluslararası tanınan diplomalar
Uygun eğitim ve yaşam masrafları (ABD ve Ingiltere’den düşüktür)
Güvenli, sıcakkanlı ve enerjik bir ortam
Geniş kapsamlı dil ve belli başlı bilim dallarında teknik, lisans ve yüksek lisans programları

Üniversite ve yüksekokullarımız uluslararası öğrencilerimizin ihtiyaçlarına duyarlılık gösterir:

Avustralya’da bulunan kurumlar öğrencilerinin kültürel ve dini ihtiyaçlarına duyarlıdır, ve yeni ortamlarına uyum sağlamalarında destek olurlar

Avustralya suç ve politik huzursuzluğun en düşük düzeyde olduğu, güvenli bir ortam sağlar

Avustralya dünyanın en uyumlu çok kültürlü toplumlarından biri olup, insanlarımız sıcakkanlı, açık fikirli ve cana yakındır

Öğrencilerin eğitim gördükleri süre içerisinde, çalışma olanakları da vardır. Okul dönemleri boyunca haftada 20 saat, tatillerde tam gün çalışabilirler. Öğrenciler eğitim görmeye başlar başlamaz çalışma izni kazanmış olurlar.

Avustralya kanunları yabancı öğrencilere sunulan kursların yüksek standartta olmasını temin eder ve kurs ücretlerini garanti altında tutar. Yabancı öğrencilere yönelik kursların mutlaka onaylı ve kayıtlı olmaları gerekmektedir.

Avustralya’da üstün eğitim

Avustralya üniversitelerinin, meslek okullarının ve diğer okulların en önemli özelliklerinden biri araştırma konusunda ulaşılan yüksek standart ve çeşitliliktir.

Avustralya’da araştırmanın gücü:

Merak uyandıran, stratejik araştırmalara odaklanma

Önemli para miktarlarının rekabetçi bir ortamda tüm üniversitelere dağılması

Çok çeşitli para kaynakları

Endüstri, bilim kuruluşları ve üniversiteler arasında işbirliğine verilen önemden gelir.

Avustralyalı bilim adamları başlıca fizyoloji, tıp, kimya ve fizik dallarında olmak üzere 12 kez Nobel Ödülüne layık görülmüştür.

Avustralya’nın madencilik, zıraat, güneş enerjisi, fotonik, bioteknoloji, aviyonik ve çevre teknolojisi gibi çeşitli alanlardaki uzmanlığı ise dünyaca kabul edilmektedir.

Avustralya uluslararası öğrencilere kaliteli bir öğrenim sağlama konusunda eskiye dayanan, gelişmiş bir geleneğe sahiptir.

İşverenler Avustralya’da öğrenim görmüş kişilerde hem mükemmel İngilizce bilgisi hem de daha bağımsız ve stratejik düşünce sahibi bir karakter bulurlar. Öğrenciler öğrenimleri boyunca hocaları ile yakın bir ilişki içerisinde olup, az öğrenciye çok hoca sayısının sağladığı avantajları tadarlar.

Avustralya’da aldığınız diploma size hayatınızda o bir adım öncülüğü verecektir. Modern özellikler ve tüm teknolojik yeniliklerle donanmış kampüsler Avustralya’da okuduğunuz süreci unutulmaz bir tecrübeye dönüştürecektir.

One Response to “Avustralya’da Eğitim Vize”


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: