AIEC Australian International Education Centre Budapest Europe
AIEC Budapest news about international education, study, student, travel and SEO marketing news for Australia, Europe and Turkey.

Avustralya Eğitim Öğrenci Konaklama

Doğru Konaklamayı Bulmak

Nerede konaklayacağınıza karar vermek Avustralya’ya vardığınızda almanız gereken en önemli kararlardan biri olacaktır. Bilmeniz gereken en önemli husus büyük şehirlerdeki özel konaklamalar arasında büyük bir rekabet olduğu ve karar vermenizin biraz zaman alacağıdır. Cesaretinizi kaybetmeden sabır ve kararlılıkla tercihinizi yapmaya çalışmalısınız.

Yola Çıkmadan Önce:

  • Yola çıkmadan birkaç hafta önce kurumunuzdaki Uluslararası Büronuzla (International Office) iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. Burada size havaalanı transferi, geçici konaklama, oryantasyon seansları ve ihtiyaç duyabileceğiniz daha birçok konuda size tavsiye ve yardımda bulunabilirler.  Size ayrıca farklı konaklama seçeneklerine ait web sitelerini ve iletişim bilgilerini de sağlayabilirler (Büyük üniversitelerde Konaklaa Bilgi Bankası bulunmaktadır ancak genelde şifre ile giriş sağlanabilmektedir. Bu yüzden okula varıp derslere kaydınızı yaptıktan sonra b u bilgilere ulaşmanız mümkün)
  • Kampüs içi konaklama universiteye varmadan çok öncesinde üniversitenin konaklama yetkilisi ile temasa geçerek planlanmalıdır.
  • Aile Yanı Konaklama seçeneği de üniversite veya eğitim kurumu ile temasa geçerek önceden planlanmalıdır. Eğitim kurumları akademik yıl boyunca güvenilir ailelere ait bir bilgi bankası bulundurmaktadırlar.
  • Eğitim alacağınız şehre varmadan önce şehrin konaklama seçeneklerini ve kira fiyatlarını araştırmayı unutmayın. Başlangıç olarak fiyat ve bölge karşılaştırması yapabilmek için emlakçıların ve yerel gazetelerin web sitelerini inceleyebilirsiniz.
    Eğer okulunza oldukça uzak bir yerde ev kiralamaya karar verirseniz yolda geçireceğiniz zamanı ve harcayacağınız parayı hesaba katmayı unutmayın. Eğitim kurmunuza yakın bir yerde yaşamak daha pahalı olabilir ancak seyahat sürenizden hergün tasaruf edebilirsiniz. Kural olarak sehre ve kampüslere yakın emlaklar her zaman daha pahalıdır (çünkü talep fazladır)
  • Her zaman daha kısa süreli bir konaklama seçeneği ile başlangıç yapıp sonrasında diğer seçenekleri yerinde gözden geçirmek ve karşılaştırma yapmak daha akıllıcadır.

Emlak Kiralama:

Hiç bir zaman kiralayacağınız yeri görmeden ve kişisel olarak denetlemeden uzun dönem bir kiralama yapmayın. İnternet üzerinden bu konularda insanları dolandırabilen kişiler olduğunu unutmayın.

Kiraya ne kadar ayırabileceğinize karar verin. Kural olarak genlede haftalık gelirinizin %30’undan fazlasını ayırmamalısınız.

Mümkünse evlere hafta içi bakmaya çalışın çünkü hafta sonlarında kuyruklar oluşabilmektedir.

Paylaşmalı Konaklama:

Eğer ev paylaşmayı düşünüyorsanız ne tür insanlarla (öğrenci, profesyonel vb) yapacağınızı iyice düşünmeli ve kararınızı ona göre vermelisiniz.

Herkesin ortak kullanımında olan mutfak ve diğer imkanlardan oluşan pansiyon benzeri bir ortam mı daha çok hoşunuza gider yoksa kendinize ait alışveriş ve pişirme imkanlarına mı sahip olmak istersiniz?

Genellikle hazır olan bir ev ortamına yerleşmek çok daha ekonomiktir. Ama yine de kendi yatak odanızı döşemeniz gerekebilmektedir.

Eğer bir ev paylaşımı anlaşmasına dahil olacaksanız bolca soru sorun, evin işleyişini ve ev sahibine karşı yükümlülükleri iyi öğrenin. Evde yaşayan herkesle tanışmaya gayter edin ve size uygun olup olmayacağına karar verin.

Üniversitelerin duyuru levhalarına, kafelerde ve yerel gazetelerde paylaşımlı ev ilanlarına ulaşabilirsiniz.

Konaklama Bağlantılar:

Domain Emlak Kiralama.

Domain Paylaşmalı Konaklama.

Easy Roommate Avustralya.

Emlak Avustralya.

Turizm Avustralya Konaklama Bilgi.

AIEC QUEST Avustralya Uluslararası Eğitim Merkezi İstanbul ve Budapeşte.

No Responses to “Avustralya Eğitim Öğrenci Konaklama”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: