AIEC Australian International Education Centre Budapest Europe
AIEC Budapest news about international education, study, student, travel and SEO marketing news for Australia, Europe and Turkey.

Türkiye’de Russell Crowe Film çekim

Russell Crowe film çekimi için tarihi Kayaköy’de.  Dünyaca ünlü aktör ve yönetmen Russell Crowe ‘The Water Diviner’ filminin son sahnelerinin çekimi için Muğla’nın Fethiye ilçesine geldi. Crowe, 5 bin yıllık tarihe sahip Kayaköy’de son hazırlıkları inceledi.

Russell Crowe film Türkiye Avustralya sinema

Russell Crowe film çekimi için tarihi Kayaköy’de

Oscar ödüllü oyuncu Russell Crowe, yönetmen koltuğunda oturduğu ve başrolünü oynadığı ‘The Water Diviner’ın İstanbul çekimlerinin ardından Fethiye’ye geldi. Filmin son sahnelerinin çekileceği 5 bin yıllık Kayaköy, Crowe için film platosu haline getirildi. Ünlü yönetmen, tarihi kilise ve evlerde çekimleri tamamlanacak film için yapılan son hazırlıkları yerinde inceledi.

Korumaları eşliğinde tarihi evleri gezen ve hazırlıkları denetleyen Russel Crowe, çekim ekibinden bilgi alıp sohbet etti.

Ünlü aktörle fotoğraf çektirmek isteyen vatandaşlar ile görüntü almak isteyen gazeteciler korumalar tarafından sürekli engellendi. Crowe’un Kayaköy’de Pazartesi gününden itibaren 4 gün sürmesi beklenen çekimlere başlayacağı kaydedildi. Film çekimleri için Kayaköy’de bir restoran cast merkezi haline getirildi. Filmde rol alacak figüranlar burada fotoğraf çektirip başvuru yaptı.

Çekilecek film ilçede yaşayanları da mutlu etti. Dünyaca ünlü bir aktörü Kayaköy’de ağırlamaktan mutlu olduklarını söyleyen vatandaşlar, doğal plato Kayaköy’ün bu şekilde tüm dünyaya tanıtılacağına inanıyor.

 

Daha fazla bilgi için Avustralya’da sinema televizyon hakkında buraya tıklayın.

No Responses to “Türkiye’de Russell Crowe Film çekim”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: