AIEC Australian International Education Centre Budapest Europe
AIEC Budapest news about international education, study, student, travel and SEO marketing news for Australia, Europe and Turkey.

Sziget Müzik Festivali 2014 Budapeşte Macaristan

Budapeşte Sziget Festivali Hakkında:

 

Sziget Festivali 1993 yılında başlamış ve bu yıl 22’nci yılını kutlayan Avrupa’nın en büyük çok kültürlü festivallerinden biri. Festival neredeyse 400 000 festivalseveri 70’ten fazla ülkeden, Budapeşte’nin ortasında yer alan şahane adada en iyi festival tatil deneyimini yaşamaya davet ediyor.

Sziget nam-ı diğer Özgürlük Adası bir nevi bağımsız bir eyalet.   Bir festivalde, bir çok festivali barındıran, bir hafta boyunca non-stop günlük 50 mekan ve 200 program sunuyor.   Sahne alan sanatçılar pop/rock’ın en büyük isimlerinden olup, world ve elektronik müziğin ama aynı zamanda metal, folk, jazz,blues, alternative ve klasik müziği de ziyaretçilerine sunan dev bir festival tatil alanı.

 

‘Gençler için dünyanın en iyi kültür ve eğlence mekanları’ – Lonely Planet

 

Sziget sadece müzik demek değil, bir çok kültürel program’ı da bünyesine dahil ediyor: tiyatro, sirk veya sergiler.  Sziget Plajı’nı unutmamak lazım, güneşin ve Danube’nin keyfini burada çıkarabilirsiniz. Otantik Romen müziğini, gay-lezbiyen mekanını bulabileceğiniz tek büyük festival Sziget. Ve tabii ki festivalin Budapeşte’nin kalbinde olduğunu da unutmamak gerekiyor.  Budapeşte’nin ziyaretçilerine sunacağı bir çok aktivite var:  Türk hamamları, özel ruin pub’lar..

 

Sziget’in sizin için en iyi festival olduğunu kanıtlayan 10 neden:

 

Sziget Festivali 1 aydan az bir süre içinde, 11 Ağustos’ta kapılarını açıyor! Festival biletleri rekor bir hızda satılıyor, ancak kararınızı yeni vermiş olsanız da sorun değil. Eğer son dakika program yapanlardansanız, Sziget Festivalinin 2014’ün en iyi tatilini geçireceğiniz yer olmasının nedenini aşağıda 10 madde ile açıklıyoruz!

 

Sziget ArtZone:

 

Sziget ArtZone, ilham alacağınız ve sanat eseri üretebileceğiniz festivalin en büyülü mekanlerından bir tanesi! Sanatçı olmanız veya olmamanız farketmiyor, yeni teknikler öğrenerek, eğlenirken üreteceksiniz. En iyi ve bilindik sanat okulları ve tasarımcılar, görsel işler üreten sanatçılar ve harika enstelasyonlar Sziget festivalinde sizi bekliyor!

 

AIEC Avustralya Eğitim Merkezi Budapeşte Macaristan eğitim ve turizm ile ilgili daha fazla bilgi tıklama.

No Responses to “Sziget Müzik Festivali 2014 Budapeşte Macaristan”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: