AIEC Australian International Education Centre Budapest Europe
AIEC Budapest news about international education, study, student, travel and SEO marketing news for Australia, Europe and Turkey.

Dünyanın en yaşanabilir kenti Melbourne Avustralya

Melbourne dünyanın en yaşanabilir kenti.  Avustralya’nın Melbourne kenti üst üste dördüncü kez dünyanın en yaşanabilir kenti seçildi.

The Economist Intelligence Unit tarafından dünyanın 140 şehrinde yapılan anketlerle dünyanın en yaşanabilir kentleri seçildi.

Melbourne, bu yıl da 100 üzerinden 97,5 puan alarak üst üste dördüncü kez birinci oldu. Melbourne kentini, 97,4 puan alan Avusturya’nın başkenti Viyana ve 97,3 puan alan Kanada’nın Vancouver kenti izledi.

Dünyanın en yaşanabilir kentleri sıralamasında ilk iki sırayı alan Melbourne ve Viyana, geçen yıl da anketlerden aynı puanları alarak birinci ve ikinci olmuştu. Sıralamada ilk 10 şöyle oluştu:

Melbourne (Avustralya) 97,5 puan, Viyana (Avusturya) 97,4 puan, Vancouver (Kanada) 97,3 puan, Toronto (Kanada) 97,2 puan, Adelaide (Avustralya) 96,6 puan, Calgary (Kanada) 96,6 puan, Sydney (Avustralya) 96,1 puan, Helsinki (Finlandiya 96 puan), Perth (Avustralya) 95,9 puan, Auckland (Yeni Zelanda) 95 puan.

Listede son sırayı ise Suriye’nin başkenti Şam 30,5 puanla aldı.

Dünyanın en yaşanabilir kentini seçmek için yapılan ankette sağlık, eğitim, istikrar, kültür, altyapı ve çevre konuları baz alınıyor ve kentler 100 üzerinden puanlamaya tabi tutuluyor.

Eğitim Melbourne Avustralya’da Dil Kursu Üniversite Hazırlık Yükseköğretim Master hakkında bilgi.

No Responses to “Dünyanın en yaşanabilir kenti Melbourne Avustralya”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: