AIEC Australian International Education Centre Budapest Europe
AIEC Budapest news about international education, study, student, travel and SEO marketing news for Australia, Europe and Turkey.

Yurtdışında Eğitim IELTS Akademik Ingilizce Üniversite Hazırlık Kursu Budapeşte Macaristan

Yurtdışında Eğitim Akademik Ingilizce Hazırlık Kursu Budapeşte Macaristan, Orta Avrupa’da güzel bir şehir yerli konuşan İngilizce öğretmenleri ile.

Türk Öğrenciler ve ziyaretçiler için Budapeşte ve Macaristan Avrupa ile ilgili bilgiler.  Budapeşte Macaristan Eğitim akademik Ingilizce, üniversite hazırlık, Üniversite çalışma becerileri ve sosyal destek.

 

 

Temel hedefimiz, öğrencilerimizin potansiyellerine en üst düzeyde ulaşmalarına ve karışık, dinamik bir toplumun ihtiyaçlarına uyum sağlayabilmelerine yardımcı olacak pozitif bir öğrenme deneyimini sağlamaktır. Öğrencilerimize, akademik hayatlarında başarıya ulaşmak için ihtiyaçları olan İngilizce bilgisini ve becerilerini kazandırmak ve onları üniversite mezuniyetinin ardından atılacakları profesyonel iş hayatına hazırlamak hedeflerimizin başında gelmektedir.

Akademik İngilizce öğrenmek çok çaba gerektirir. Çünkü akademik seviyede İngilizce bilmek neredeyse bir İngiliz kadar İngilizce bilmek demektir. Akademik seviyede İngilizce için minimum 5.000 ila 10.000 arasında kelime haznesine ihtiyaç duyulur. Bu aşamaya gelenler artık gramerle değil, sadece İngilizce sözlük ile yetinirler. Çünkü bu aşamadan sonra gerekli olan sadece daha fazla kelime bilmektir.

Akademik İngilizce kursuna katılan kişi sayısı çok azdır. Çünkü kişiler ileri seviyede İngilizce bildikleri için kurstan ziyade akademik İngilizce kitaplar okuyarak kendilerini yetiştirmeyi tercih ederler. Bu seviyeye gelmiş kişiler rahatça İngilizce Türkçe çeviri yapabilirler, İngilizce makaleleri okuyabilirler. Üniversitede akademik çalışma yapabilirler. Bazı kişiler İngilizceyi çok ileri seviyede bilmelerine karşın pratik konusunda zayıf olabilirler. Pratiğe değil sadece okumaya yöneldikleri için bu kişiler İngilizce pratik konusunda zayıf olabilirler. Eğer çok kolay ve hızlı şekilde sadece pratik İngilizce öğrenmek istiyorsanız bu programa mutlaka göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

IELTS (IPA okunuşu /ˈaɪ.ɛlts/), International English Language Testing System (Türkçe: Uluslararası İngiliz dili sınav sistemi) İngilizce dil seviyesi belirleme için uluslar arası alanda geçerliliğe sahip bir sınav sistemidir. 1989 yılında başlatılan sınav Cambridge Üniversitesi Yabancılar için İngilizce Sınav Merkezi, British Council ve IDP Education tarafından düzenlenmektedir.

Sınav iki türde yapılmaktadır: akademik ve genel amaçlı. Akademik sınav İngilizce konuşulan bir ülkede üniversite eğitimi almak veya mesleklerini icra etmek isteyenler için gereklidir. Genel amaçlı sınav ise akademik olmayan çalışma, staj veya göçmenlik başvuruları için gereklidir.

IELTS Avrupa, Macaristan, Avustralya, İngiltere, Kanada, İrlanda, Yeni Zelanda ve Güney Afrika’daki akademik kurumların neredeyse tamamı tarafından kabul edilirken ABD’de çoğu kurum tarafından onaylanmaktadır. Sınav Avustralya, Yeni Zelanda ve Kanada’ya göçmenlik başvurusu yapanlar için zorunludur.

Sınavda başarısız olma durumu yoktur. Sınav sonucu 1 (bilgisi yok) ile 9 (uzman) arasında değişen seviye belirleme üzerine kurulmuştur. Üzerinden iki yıl geçmiş olan sınav sonuçları geçersiz sayılmaktadır.

Daha fazla bilgi için Andrew Smith  Avustralya Uluslararası Eğitim Merkezi AIEC Budapeşte Macaristan irtibata

No Responses to “Yurtdışında Eğitim IELTS Akademik Ingilizce Üniversite Hazırlık Kursu Budapeşte Macaristan”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: